لوستر, مقاله

تمیز کردن صحیح لوستر

تمیز کردن صحیح لوستر-aramset.com

لوستر ها زیبا ترین ابزار آلات زینتی برای روشنایی منازل می باشد. این تجهیزات به مرور زمان در اغلب خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند، لذا زیبایی فوق العاده ای به دکوراسیون داخلی ساختمان ها می بخشند‌. به همین خاطر یکی از مهم ترین ابزار آلات در طراحی دکوراسیون ساختمان ها به حساب می آیند. لوستر ها، یکی از وسائل ثابت در محیط ساختمان ها می باشند. این تجهیزات در اثر آلودگی های جوی کثیف می شوند و تا حدودی زیبایی خود را از دست می دهند. برای این که لوستر ها همانند روز های اول زیبا و درخشان باشند؛ بایستی درباره نحوه تمیز کردن صحیح لوست اطلاعات داشته باشید.

ما در این مقاله به صورت مفصل در رابطه با نحوه صحیح تمیز کردن لوستر ها توضیح داده ایم. اگر به زیبایی دکوراسیون منازل تان اهمیت می دهید؛ این مقاله را از دست ندهید.

لوستر چیست؟

یکی از قدیمی ترین تکنولوژی های مورد استفاده بشر، لوستر می باشد. لوستر ها، جذاب ترین ابزار آلات نوری هستند. به همین خاطر حتی افراد سخت سلیقه نیز خواهان خرید این محصولات می باشند.

لوستر ها از لامپ های فروانی تشکیل شده اند؛ به همین علت قدرت آن ها در پخش نور بسیار بالا است. لوستر ها با این که از ساختار پیچیده ای تشکیل شده اند؛ اما بسیار شکننده و ظریف می باشند، حتی کوچک ترین ضربات نیز باعث شکستن این محصول می شود. بنابراین در حمل و نصب لوستر ها به خصوص لوستر های کریستال دقت کنید؛ تا هزینه ای که کرده اید، بیهوده نباشد.

لوستر ها در جنس های مختلفی هم چون چوبی، فلزی و پلاستیکی ساخته می شوند. زیبا ترین لوستر هایی که تا به امروز تولید شده اند؛ لوستر های فلزی و کریستالی می باشند، لذا علاوه بر زیبایی بالا از مقاومت و استحکام فوق العاده ای برخوردار هستند.

لوستر چیست؟-aramset.comمراحل تمیز کردن لوستر ها

همانطور که در مطالب پیش نیز گفته شد، غیر ممکن است؛ لوستر ها با مرور زمان کثیف نشوند. در صورتی لوستر ها در اثر آلودگی های محیطی کثیف نمی شوند؛ که از فناوری نانو ساخت شده باشند. از آن جایی که فناوری نانو، ضد چربی است؛ هیچ گونه آلودگی ای به سطح آن نمی چسبد.

اما متاسفانه، هنوز در صنعت تولید لوستر از فناوری نانو استفاده نمی شود. بنابراین افراد موظفند، در زمان های مشخصی از ماه یا سال به پاک سازی لوستر ها بپردازند. در قدم اول برای تمیز کردن لوستر ها بایستی منبع برق را قطع کنید؛ زیرا ممکن است، لوستر ها در اثر رطوبت و آب اتصالی کنند.

سپس لامپ یا شمع های لوستر را از بدنه اصلی جدا کنید؛ لذا تمیز کردن بدنه لوستر آسان تر می شود.  بعد از جداسازی قطعات جانبی حال کار اصلی شما شروع می شود. در مرحله اول باید، قطعاتی که جدا می شوند را از لوستر جدا کنید؛ زیرا می توانید مستقیما آن ها را با مواد شوینده و آب بشویید، تا کاملا آلودگی از سطح شان پاک شود.

اگر با استفاده از محلول های شوینده قطعات لوستر همانند کریستال ها پاک نشدند؛ می توانید با استفاده از سرکه و آب کریستال ها را بشویید. شستن کریستال ها با محلول های سرکه عیبی ندارد؛ لذا در به زیبایی کریستال ها هیچ آسیبی نمی زند.

در غیر این صورت باید به واسطه از یک دستمال نرم و خشک، به پاک سازی گرد و غبار لوستر بپردازید. به هیچ وجه در این مرحله از دستمال مرطوب استفاده نکنید؛ زیرا باعث شده بر سطح لوستر لک های زشتی از خاک ایجاد شود.

پس از این که سطح کریستال را از هر گونه گرد و غباری پاک کردید، حال نوبت مواد شوینده است؛ تا جلای لوستر را برگرداند. برای این که هیچ ردی از مواد شوینده بر سطح لوستر نماند؛ بهتر است، از چندین دستمال نرم کمک بگیرید.

بعد از این که لوستر ها را کاملا پاک کردید. حال زمان سر هم کردن تجهیز است. قبل از این که تمیز کردن لوستر را آغاز کنید؛ حتما یک عکس از لوستر بگیرید؛ زیرا در این مرحله به درد تان می خورد و باعث می شود، خیلی زود لوستر کامل شود.

حتما زیر لوستر یک پتو ضخیم پهن کنید، زیرا ممکن است در حین تمیز کردن، لوستر تکان بخورد و بیافتد. گذاشتن پتو در زیر لوستر همانند کلاه کاسکت موتور سواران عمل می کنند. به همین خاطر سلامت لوستر ها تضمین می شود.

 

مراحل تمیز کردن لوستر ها-aramset.comبرای تمیز کردن لوستر باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

  • به هیچ وجه در تمیز کردن لوستر از پودر لباس شویی و جوهر نمک استفاده نکنید؛ زیرا باعث شده لوستر جلا و زیبایی خود را از دست بدهد‌.
  • از پارچه های زمخت و زبر برای پاک کردن لوستر استفاده نکنید؛ چرا که بر سطح لوستر خش و خط ایجاد می کنند.
  • اگر قطعات لوستر از همدیگر جدا نمی شوند؛ فشاری بر لوستر وارد نکنید، لذا باعث شکستن لوستر و در نتیجه بی مصرف شدن آن می شوید.

برای تمیز کردن لوستر باید به چه نکاتی توجه کنیم؟-aramset.com

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای