مقاله

ساعت ایستاده و انواع آن

ساعت های ایستاده

ساعت ایستاده یکی از وسایل دکوراتیو است که چیدمانی زیبا و منحصر به فرد را ایجاد می کند. امروزه ساعت های ایستاده در کنار بوفه ، کنسول و… درمیان افراد بسیار محبوب شده اند.اگر در خانه خود یک فضای کوچک و خالی دارید و وسواس زیادی در انتخاب یک شی تزیینی برای این محل دارید،ما به شما ساعت های ایستاده را پیشنهاد می کنیم.

ساعت ایستاده و انواع آن
انواع ساعت ایستاده :

ساعت ایستاده یکی از المان های تزیینی و کار بری می باشند که در دو سبک مدرن و کلاسیک وجود دارند. این ساعت ها بر روی یک چند پایه قرار دارند و به ساعت پدربزرگ نیز مشهورند.

ساعت ایستاده مدرن
ساعت مدرن برای فضاهای های مدرن و مینیمال ایده آلند. این ساعت ها ظاهر ساده و بدون هیچ طرح و نقشی دارند. ساعت فقط با یک میله ارتفاع گرفته است و فاقد پاندول است. برای همخوانی بیشتر با فضاهای مینیمال رنگ سفید آن را توصیه می کنیم.

ساعت ایستاده کلاسیک
ساعت کلاسیک با ظاهر پر نقش و نگار ش و تاج و پاندول های طلایی یاد آور خانه های تجملاتی قرن پیش است. این ساعت ها اغلب از چوب نفیس، برنج، برنز و … ساخته می شود و برای چیدمان های کلاسیک و سلطنتی بسیار ایده آل است.

جنس ساعت ایستاده :

ساعت های ایستاده امروزه اغلب از متریال چوب یا ام دی اف و پی وی سی ساخته می‌شوند. ساعت ایستاده بر اساس متریال ساخته شده نیز در انواع گوناگونی از جمله ساعت ایستاده تمام ، ساعت ایستاده ام دی اف ، ساعت ایستاده ترکیبی از چوب و ام دی، اف ساعت ایستاده استیل، ساعت ایستاده پلی استر و شیشه‌ای دسته‌بندی می‌شوند هر یک از ساعت ها بر اساس جنس ساخته شده زیبایی و ویژگی های خاص خود را دارد. البته در چیدمان کلاسیک ساعت چوبی نسبت به سایر متریال محبوب تر است.

رنگ ساعت ایستاده:

رنگ ها در طراحی چیدمان فضای داخلی برای منتقل کردن احساس و تاثیر روانی روی افراد و زیبایی بصری به کار گرفته می شوند پیش از خرید ساعت ایستاده حتماً به رنگ آن فکر کنید. رنگ ساعت باید با سایر عناصر چیدمان فضای داخلی هارمونی داشته باشید. ساعت های ایستاده اغلب در رنگ سفید، طلایی و طیف های مختلف قهوه ای وجود دارند که با اغلب چیدمان ها سازگار است.

موتور ساعت ایستاده:

یکی از ایرادات رایج ساعت های ایستاده موتور های نامرغوب است که پس از مدت زمان کوتاهی ساعت شما خواب می‌ماند.در زمان خرید فقط به زیبایی ساعت توجه نکنید. از فروشنده یا سازنده درخواست کنید که با پرداخت مبلغی بیشتر روی ساعت شما موتور با کیفیت ژاپنی یا ویتنامی نصب کند. در واقع با پرداخت هزینه بیشتر ساعت شما علاوه بر زیبایی و جلوه دادن به فضا کارآمد نیز می باشد، درگوشه سالن یک ساعت زیبای به خواب رفته ندارید.

انتخاب مکان مناسب برای ساعت ایستاده

وسایل دکوری و تزیینی اگر در مکان مناسب قرار بگیرد زیبا دیده میشود. به عنوان مثال اتاق‌خواب، اتاق پذیرایی، راهرو، پاگرد پله، فضای ورودی و حتی فرورفتگی‌های داخل دیوار ایده خوبی برای قرار دادن ساعت ایستاده هستند.المان های تزئینی و دکوری هنگامی که در جای درست خود استفاده شوند چشمگیرتر می شوند. ساعت ایستاده را در هر جایی از فضای خانه می‌توانید قرار دهید . اما اغلب این ساعت ها در اتاق نشیمن یا پذیرایی ، راهرو ،پاگرد پله ، فرورفتگی های که شما در اتاق نشیمن دارید قرار می گیرند. زمان چیدن عناصر دکوراتیو سالن نشیمن این موضوع را به خاطر بیاورید که شما برای زیباتر کردن چیدمان داخلی از ساعت ایستاده استفاده می کنید، پس آن را در مکان درست و مناسبی که تکمیل کننده سایر عناصر دکوراتیو است، قرار دهید.

وسایل مناسب مجاور ساعت ایستاده

چیدمان منزل شما از نوع چیدمان کلاسیک و یا سلطنتی باید بدانید که کدام وسایل را در کنار ساعت ایستاده قرار بدهید تا جلوه ای زیبا و شکیل تری داشته باشد. در زیر به طور مختصر این عناصر را برای شما بیان می کنیم:
مبل: مبل های استیل و کلاسیک در اتاق نشیمن باعث جلوه بیشتر عناصر تزیینی ازجمله ساعت ایستاده می شوند.

میز غذاخوری: میز غذا خوری هماهنگ با مبل استیل و کلاسیک از کالاهای اساسی خانه های با چیدمان سلطنتی است و نمی توان آن را نادیده گرفت.

میزکنسول:میز کنسول از عناصر مکمل در چیدمان خانه سلطنتی است. اگر قرار است از میز کنسول و ساعت ایستاده در یک فضا استفاده کنید باید حتما رنگ ونقش های برجسته و منبت کاری های یکسانی داشته باشند. تا چیدمان شما چشم نواز تر و زیباتر به نظر بیاید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای