مقاله

لوسترهای دیوارکوب

لوسترهای دیوارکوب

نور پردازی یک بخش مهم و اساسی در دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی می باشد. در بسیاری از ساعات شبانه روز نیاز به روشنایی داریم، چرا که نور خورشید تامین کننده ی روشنایی بخش های داخلی ساختمان نمی باشد. لوسترهای دیوارکوب یک روش خاص و فوق العاده برای جذاب تر کردن خانه می باشد. افرادی که به دنبال نورپردازی های شیک و خاص هستند، می توانند این لوسترهای دیوارکوب را امتحان کنند.

لوسترهای دیوارکوب نیز انواع و اقسام مختلفی دارد. با استفاده از این لوستر های جذاب می توانید دکوراسیون داخلی را زیبا تر کنید. در این مبحث انواع لوسترهای دیوارکوب را معرفی کرده و راهی مناسب جهت خریداری لوسترهای دیوارکوب را بیان می کنیم. اگر خواهان دریافت اطلاعاتی در این زمینه هستید، مقاله را تا انتها دنبال کنید.

لوستر دیوارکوب چیست؟

برای تشریح بهتر لوستر دیوارکوب، ابتدا باید لوستر به خوبی معرفی شود. لوستر و یا چهل چراغ سال های زیادی است که در کشور ما رواج دارد. در گذشته برای روشنایی از چراغدان هایی استفاده می کردند، مجموعه ای چراغدان ها، چهل چراغ را تشکیل می دهد. امروزه واژه ها تغییر کرده و به همه ی آن ها لوستر می گویند. لوستر ها جایگاهی برای نگهداری از چندین لامپ بوده که علاوه بر تامین نیاز به روشنایی به عنوان یک وسیله ی دکوراتیور، تاثیر زیادی بر جلوه ی دکوراسیون داخلی دارد.

پیش تر لوستر ها در مرکز سقف نصب می شد و از سقف به سمت پایین آویزان می شدند. این نوع از لوستر تنها مناسب خانه هایی با متراژ بالا می بوند، استفاده از چنین لوستر هایی در خانه های کوچک جلوه ای زیبا نخواهد داشت. اما با وجود آپارتمانی شدن منازل و کاهش متراژ آن ها، لوستر ها نیز تغییر پیدا کرده اند و نمونه های جدیدی از آن ها وارد بازار شد است. لوسترهای دیوارکوب در اندازه های کوچکی ساخته شده اند و قابلیت نصب در مکان هایی با متراژ پایین دارند. این لوستر های کمی متفاوت از لوستر های پیشین می باشند. به دلیل نصب بر روی دیوار، لوستر آویزان نمی شود.

نحوه ی نصب لوستر دیوارکوب

یکی از ویژگی های مثبت لوسترهای دیوارکوب این است که به راحتی قابلیت نصب دارند و برای نصب آن ها نیازی به وجود مفتول های مختلف در سقف نمی باشد. لوستر دیوارکوب متشکل از یک قسمت برای نکهداری لامپ، پایه ای عمود و متصل به چراغدان و یک جعبه ی کوچک برای نصب بر روی دیوار می باشد. این جعبه دارای سوراخ های مختلفی است که پیچ ها از این قسمت به درون دیوار فرو می روند. با استفاده از دریل باید چند سوراخ در دیوار ایجاد شود. پس از درج لورپراک، جعبه و محفظه ی اتصال لوستر بر روی دیوار قرار گرفته و پیچ ها به درون دیوار فرو می روند. با وجود این که از چند پیچ ساده برای نصب لوسترهای دیوارکوب استفاده می شود، اما بسیار محکم هستند . به راحتی لوستر دیوار کوب نمی افتند و حتی در اثر زلزه و لرزش نیز آن ها ثابت خواهند ماند.

انواع لوسترهای دیوارکوب

لوسترهای دیوارکوب بر اساس شکل ظاهری خود در گروه های مختلفی قرار می گیرند. بعضی از آن ها کاملا فانتری می باشند و طرح و الگوی آن ها از پیش تعیین شده نمی باشد. مرل های کلاسیک لوستر دیوار کوب نیز دارای طرفداری زیادی است. این مدل سادگی بیشتری دارد و از طرح های ساده اما در عین حال جذاب پیروی می کند. یکی دیگر از نمونه لوسیتر دیوار کوب، مدل سلطنتی آن می باشد. لوستر دیوار کوب سلطنتی از فلزات گران تری ساخته خواهند، بیشتر در رنگ های طلایی و نقره ای یافت می شود. تجملات در این مدل از سایرین بیشتر بوده و مطابق سلیقه ی شیک پسندان می باشد.

کلام پایانی

لوستر های دیوارکوب یکی از وسایل دکوراتیو جذاب می باشد که در انواع آپارتمان ها و فضای داخلی و خارجی قابلیت نصب دارند. این محصولات زیبا را می توانید از مجموعه ی آرام ست در انواع مدل ها و طرح ها خریداری کنید. با استفاده از لوستر دیوار کوب جذابیت چیدمان و فضای داخل منزل چندین برابر خواهد شد. البته به شرطی که با در نظر گرفتن نکات مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. چرا که باید مدل و طرح لوستر دیوارکوب کاملا با دکوراسیون داخلی هماهنگ باشد. در مجموعه ی آرام ست راهنمایی های لازم در خصوص انتخاب لوستر به مراجعه کنندگان داده می شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای