انواع کوسن
  • انواع کوسن

کاور کوسن ابرو باد ۲

۱۵۰,۰۰۰ تومان

کاور کوسن طرح آفره دُخت

۱۵۰,۰۰۰ تومان

کاور کوسن طرح ابرو باد ۱

۱۵۰,۰۰۰ تومان

کاور کوسن طرح بته جقه ۱

۱۵۰,۰۰۰ تومان

کاور کوسن طرح بته جقه ۲

۱۵۰,۰۰۰ تومان

کاور کوسن طرح پروانه

۱۵۰,۰۰۰ تومان

کاور کوسن طرح پنجره

۱۵۰,۰۰۰ تومان

کاور کوسن طرح چهارخانه ۱

۱۵۰,۰۰۰ تومان

کاور کوسن طرح چهارخانه 2

۱۵۰,۰۰۰ تومان

کاور کوسن طرح چهارخانه ۳

۱۵۰,۰۰۰ تومان

کاور کوسن طرح رُز

۱۵۰,۰۰۰ تومان

کاور کوسن طرح رُز۲

۱۵۰,۰۰۰ تومان

کاور کوسن طرح رقص سماع

۱۵۰,۰۰۰ تومان

کاور کوسن طرح طاووس

۱۵۰,۰۰۰ تومان

کاور کوسن طرح گربه

۱۵۰,۰۰۰ تومان

کاور کوسن طرح گل لاله

۱۵۰,۰۰۰ تومان

کاور کوسن طرح گل و ریسه

۱۵۰,۰۰۰ تومان

کاور کوسن طرح مینیون ها

۱۵۰,۰۰۰ تومان

کوسن ها یک عنصر تزئینی بسیار زیبا هستند که می توانند بسیار مفید نیز باشند. چه کسی دوست ندارد بعد از یک روز کاری به راحتی روی صندلی راحتی بنشیند که با کوسن های نرم پوشیده شده است یا به کوسنی که مبل را تزئین می کند تکیه کند؟ کوسن ها  مزایای زیادی دارند: آنها به راحتی در دسترس هستند و هزاران نوع دارند، بنابراین وقتی کوسن های تزئینی را برای یک فضای داخلی مرتب انتخاب می‌کنیم، معمولاً ما را محدود نمی‌کند، حتی اگر سلیقه خیلی خاصی داشته  باشیم.

نحوه انتخاب کوسن بر اساس سایز

یک ساده‌سازی بزرگ در این مرحله از جستجوی کوسن‌های مبل، پیروی از اندازه آن خواهد بود. اغلب، برای مبل های سه نفره ، کوسن هایی با حداکثر اندازه 50 در 50 سانتی متر بهترین انتخاب خواهند بود. کوسن های بزرگتر ممکن است به دلیل تناسب اشتباهشان با سطح مبل جذابیت خود را از دست بدهند.

اگر مبل شما به راحتی تعداد افراد بیشتری را در خود جای می دهد، می توانید ازکوسن های تزئینی بسیار بزرگتر، یعنی 60 در 60 سانتی متر یا حتی 70 در 70 سانتی متر استفاده کنید (و مثلاً با 2 بالش کوچکتر آنها را تکمیل کنید). چنین انتخابی تضمین می کند که مبل با اندازه خود کاربران خود را غرق نخواهد کرد.

به نوبه خود، مدل های مدرن مبل های کم پشت یا کوچک، نباید با بالش های بزرگتر از 40 در 40 سانتی متر تزئین شوند. افرادی که می خواهند از آن استفاده کنند مجبور نیستند آنها را از جایی به مکان دیگر منتقل کنند تا راحت روی کاناپه بنشینند.

انواع کوسن از لحاظ شکل

 شما قبلاً می دانید که چگونه کوسن های مبل را از نظر اندازه انتخاب کنید. حالا وقت آن است که به این فکر کنید که چه نوعی  از کوسن ها را بر اساس شکل انتخاب کنید. محبوب ترین اشکال بدون شک مربع و مستطیل هستند.

کوسن  های مستطیلی برای حمایت از قسمت های پایین ستون فقرات یا گردن ما عالی هستند. از طرف دیگر، غلتکی‌های شکل برای حمایت از ناحیه کمر توصیه می‌شوند.

همچنین، به یاد داشته باشید که لازم نیست خود را به یک شکل از کوسن محدود کنید. اگر از طرفداران چیدمان های مدرن هستید، می توانید با اطمینان شکل های کاملاً غیر معمول و اصلی مانند شکل گره، دایره،گل ، جغد، قلب و  ...  را آزمایش کنید.

انواع کوسن ازلحاظ متریال

چگونه کوسن برای مبل انتخاب کنیم؟ به جنس رویه هایی که کوسن ها در آن پوشانده شده اند دقت کنید. هر کدام از آنها ویژگی های کمی متفاوت دارند و می توان از آنها در آرایش های مختلف استفاده کرد. بیشتر از  چندین نوع الیاف را ترکیب می‌کنند تا کاربرد و ارزش زیبایی‌شناختی خود را افزایش دهند، مانند پلی استر با پنبه یا اکریلیک با پلی استر.انواع کوسن ازلحاظ متریال:

پنبه

در لمس طبیعی و نرم است، اما دوام کمتری نسبت به پلی استر دارد. شست و شوی آن آسان است اما پس از خشک شدن برای اینکه چروک نشود ارزش اتوکشی دارد.

پلی استر

ارزان، تمیز کردن آسان و بادوام است. این باعث می شود که شاید محبوب ترین انتخاب در مورد پارچه برای روکش بالش های تزئینی باشد. پس از شستشو خیلی سریع خشک می شود اما از معایب آن می توان به مضر بودن آن برای محیط زیست، الکتریسیته ساکن و کیفیت مشکوک مواد اولیه ای که پلی استر از آن ساخته می شود اشاره کرد.

کتان

این یک ماده طبیعی، کاملا سفت، با بافتی شفاف و خشن است. کتانی پارچه ای کاملا گران قیمت است و در لمس خیلی نرم نیست. برای چیدمان هایی به سبک روستایی یا وابی سابی که بر راه حل های طبیعی تمرکز می کنند عالی خواهد بود.

ابریشم

الیاف طبیعی که با استحکام، صافی و نرمی بالا مشخص می شود، در لمس نیز بسیار دلپذیر است. با وجود مزایای بسیار، یک نقطه ضعف دارد که آن را به یک ماده بسیار نادر برای بالش های تزئینی انتخاب می کند و  قیمت بسیار بالایی دارد.

مخملی

می توان آن را از مواد اولیه طبیعی و مصنوعی به دست آورد. لمس آن بسیار دلپذیر است و بسیار زیبا و گاهی اوقات لوکس به نظر می رسد. این برای چیدمان های جذاب، آرت دکو یا یکپارچه سازی با چیدمان اصلی  عالی خواهد بود. با این حال، نیلز به مراقبت بسیاری دارد.  باید مراقب باشید نرمی و زیبایی ظاهری آن را از دست ندهید.

مواد بسیار بیشتری وجود دارد که کوسن های مبل را می توان از آنها ساخت. ما فقط گزیده ای از آنها را ارائه کرده ایم تا نشان دهیم که هر ماده مزایا و معایب خود را دارد که باید هنگام تزئین اتاق نشیمن به خاطر بسپارید.