آباژور

راهنمای خرید آباژور مناسب برای منزل

راهنمای خرید آباژور مناسب برای منزل-وبسایت ارام ست

آباژور یکی از آلمان های یاری دهنده نورپردازی در منزل بشمار می رود البته نباید از تاثیری که در ایجاد زیبایی منزل دارد چشم پوشید . در بازار آباژور های متنوع و متعددی موجود است که می توانید هر کدام از آن ها را بنا بر سلیقه  شخصیتان با مبلمان و سبک چیدمان منزلتان هماهنگ نمائید البته قبل از خرید لازم است تا راهنمایی خرید آباژور مناسب برای منزل را دریافت کنید.

آباژور

آباژور را می توان لوستر قابل حمل یا چراغی کلاه دار دانست که دارای نوردهی از قسمت پایین و بالا می باشد.

اجزای تشکیل دهنده آباژور

 • لامپ
 • کلاهک
 • بدنه
 • سیم برق
 • هارپ
 • قفل هارپ
 • لبه گلدانی
 • گردن بدنه لوله نای شکل
 • پایه
 • انواع آباژور

آباژور های موجود در بازار به طور کلی در دو نوع مختلف تولید می گردند:

آباژور های رومیزی:

اباژور رو میزی:-وبسایت ارام ست

 

اغلب آباژور های رومیزی دارای قیمت کمتری نسبت به آباژور ایستاده هستند .که علاوه بر اینکه سبب نورپردازی مناسب محیط می شود جنبه دکوری هم نیز دارند. آباژور های رومیزی با پایه کوتاه و جهت قرار گرفتن بر روی میز طراحی شده اند.

آباژور های ایستاده:

اباژور های ایستاده دارای پای بلند جهت قرار گرفتن بر روی زمین طراحی شده اند که به طور معمول در چیدمان وسایل در کنار مبلمان قرار می گیرد. البته هیچ محدودیتی در این مسئله نیست و میتوان بنا بر سلیقه شخصی جای مناسبی در منزل برای آن در نظر گرفت.

اباژور ایستاده وبسایت ارام ست

ویژگی های انواع آباژور ایستاده

 • آباژور مناسب ایستاده در ۳ نوع مشعل دار، کلاهک دار و نیز بازو خم در بازار موجود می باشند؛
 • اکثر آباژور های ایستاده به گونه ای طراحی شده اند که نور را به سمت بالا هدایت نموده و موجب نورپردازی ملایمی در فضای منازل می گردد ؛
 • مطرح ترین نوع آباژور ایستاده؛ آباژور های کلاهک دار و یا شید هستند که تنوع زیادی از آن در بازار موجود است ؛
 • آباژور های درختی نوع دیگری از آباژور ایستاده است که فضای بیشتری را اشغال و محدوده بیشتری را نورپردازی می کند؛ این آباژور دارای شاخه های متعدد می باشد که بر سر هر شاخه یک یا چند لامپ تعبیه شده است.

راهنمای خرید آباژور برای منزل

آباژور های استوانه ای و یا مخروطی؟

اگر در دکوراسیون منزل خود دارای مبلمان مدرن هستید بهترین گزینه آباژور های دارای سبک مدرن است تا بتوانید تناسب لازم را دکوراسیون منزلتان ایجاد کنید. اما اگر دارای یک چیدمان سنتی هستید بهتر است اانگشت انتخابتان را بر روی آباژور های مخروطی و پارچه ای بگذارید البته در این نوع دکوراسیون نباید از بهره گیری آباژورهای رومیزی چوبی نیز غافل شد .

آباژور های استوانه ای و بلند می تواند به عنوان برترین انتخاب برای منازلی با سبک و چیدمان مدرن باشد.

آباژور های استوانه ای-وبسایت ارام ست

نور پردازی مستقیم در آباژور

اگر قصد خرید آباژور ایستاده برای اتاق خواب خود را دارید بهتر است از از آباژور هایی با پایه های کوتاه تر بهره ببرید تا در زمان استراحت و ریلکس کردن نور مزاحم و زننده نداشته باشید البته توصیه ما برای خرید آباژور برای اتاق خواب، آباژور های رومیزی هستند که بر روی پاتختی ها و یا یک میز مخصوص قرار گیرد.

آباژوری بدور از خطر

اگر صاحب کودک می باشید بهتر است در زمان انتخاب آباژور به ایمن و سلامت بودن آن نیز بیندیشید . برای مثال آباژور هایی را برگزینید که به میزان کمتری از شیشه و یا فلز در آن بکار رفته باشد از همین رو آباژور های چوبی و طلقی می تواند گزینه مناسبی برای شما بشمار برود. موضوع مهمتر اینکه سیستم دسترسی به لامپ، اتصالات و سیستم سیم پیچی باید به گونه ای باشد که کودک شما امکان دسترسی به آن را نداشته باشد.

تصمیم گیری بر اساس نوع لوستر

زمانی که تصمیم گرفتید برای منزلتان اباژور تهیه کنید حتما یک تصویر از لوستر های نصب شده در فضایی که قصد خرید آباژور برای آن  را دارید در ذهن داشته باشید تا بتوانید آباژوری را انتخاب کنید که در کنار لوستر ها نور پردازی مناسبی را ارائه داده و  از نظر ظاهر و مدل با هم هماهنگی داشته باشند تا زیبایی فضای شما را چند برابر کنند .

نکات مهم

علاوه بر مواردی کلیدی در بالا به آن ها اشاره داشتیم؛  جنس، رنگ، فرم آباژور با با جنس مبلمان و نوع رنگ آمیزی آن تطابق داشته باشد. لازم است اگر در گوشه ای ازمنزلتان(اتاق نشیمن) احساس یکنواختی و کمبود نور کردید از یک آباژور مناسب جهت دلنشین تر شدن فضا کمک بگیرید . البته ما سعی کردیم تا حدودی با اشاره به موارد راهنمای خرید آباژور مناسب شما را در این مسیر تنها نگذاریم.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای