لوستر

آموزش سیم کشی و نصب لوستر

⚕  رعایت نکات ایمنی پیش از شروع نصب لوستر

⚠️ ⚡    پیش از کار با برق ، رعایت نکات ایمنی بسیار با اهمیت و حیاتی خواهد بود از این رو اصول ابتدایی آن را به شرح ذیل و مختصراً برای شما ذکر کرده ایم .

در هنگام کار با برق همیشه از آب خودداری کنید و مکان های مرطوب دور بمانید .

هرگز از تجهیزات فرسوده ،همانند سیم و ابزار های غیر عایق و یا  آسیب دیده یا رشته های خراب استفاده نکنید. 

فراموش نکنید استفاده از ابزارهای عایق بندی شده شما را از برق گرفتگی حفظ میکند .

به هنگام  کار با برق از دستکش و عینک لاستیکی و یا عایق بندی شده استاندارد استفاده کنید.

هیچگاه سعی نکنید تجهیزات که به جریان برق متصل هستند را  تعمیر کنید.

قبل از سرویس یا تعمیر تجهیزات الکتریکی ، منبع تغذیه را جدا کنید با تستر های الکتریکی همچون فازمتر ابتدا سیم های مدار را پیش از کار بررسی کنید تا از عدم جریان برق مطمئن شوید .

هیچگاه از نردبان فلزی ، آلومینیومی ، استیل و …  استفاده نکنید. جریان برق میتواند شما را زمین زند و کل جریان الکتریکی از بدن شما عبور کند پس به جای آن از نردبان چوبی ،فایبرگلاس و پلاستیکی استفاده کنید.

ابزار برقی را همواره از مواد اشتعال زا دور نگه‌ دارید.

💡 نصب لوستر با کلید یک پل

کلید یک پل هم زمان همه لامپ های لوستر را روشن می کند. در مواردی که تعداد شعله های لوستر کم باشد استفاده از کلید یک پل برای روشن کردن چراغ ها پیشنهاد می شود. طریقه نصب لوستر سقفی یک پل ساده تر است.

برای نصب لوستر سقفی یک پل، نیاز به یک ترمینال دوتایی است. دو سیم در سقف وجود دارد که یک سیم فاز و یک سیم نول می باشد. سیم نول فاقد برق است و معمولا با رنگ آبی مشخص می شود. طریقه نصب برق لوستر سقفی تک پل خیلی ساده تر است. با اتصال فاز لوستر به فاز سقف و نول لوستر به نول سقف کار اتصال سیم ها تمام می شود.

💡💡نصب لوستر دو پل

کلید دو پل در مواردی که لوستر دارای شاخه های زیاد و لامپ های بیشتری است، کاربرد بیشتری دارد. با زدن یکی از کلیدها نیمی از لامپ های لوستر روشن می شود و در صورت نیاز امکان روشن کردن همه لامپ ها هم وجود دارد برای نصب لوستر دو پل نیاز به یک ترمینال سه تایی است. سه سیم برق در سقف وجود دارد که یک سیم نول و دوسیم فاز می باشد. سیم های فاز دارای برق هستند و به رنگ قرمز مشخص شده اند. در این صورت باید هر سیم فاز لوستر را به سیم فاز در سقف وصل کنید و تک سیم باقی مانده را که با رنگ آبی مشخص شده است به سیم نول سقف اتصال دهید.

🎥  فیلم آموزشی نصب لوستر سری 801 الی 808

نمایش 9 24 36

🎥  فیلم آموزشی نصب لوستر سری 3023

نمایش 9 24 36

🎥  فیلم آموزشی نصب لوستر سری 3026

نمایش 9 24 36

آموزش تصویری نصب لوستر – به همراه فیلم و عکس 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای