تابلو

تاثیر استفاده از تابلو در دکوراسیون

تاثیر تابلو در دکوراسیون

همه تمایل داریم تا منزلمان دارای یک دکوراسیون زیبا و دلنشین باشد. از همین رو نمی توانیم در این روند فقط به رنگ دیوار ها، سبک مبلمان، نوع پرده ها و غیره بسنده کنیم. با تهیه وسایل تزئینی دیگر با قیمت مناسب می توانیم جلوه ویژه و زیبایی خاصی را در محل زندگی و کار خود ایجاد نماییم . تابلوها یکی از گزینه های برجسته در میان وسایل تزئینی منزل بشمار می آید. که تاثیرات بسیار مثبتی در دکوراسیون داخلی منازل را به دنبال دارد در ادامه به طور مفصل به تاثیر استفاده تابلو نقاشی در دکوراسیون داخلی می پردازیم.

تاثیر استفاده از تابلو در دکوراسیون داخلی منازل

تابلو در دکوراسیون داخلی منازل -وبسایت ارام ست

طرح تابلو

نباید به طور حتم بر روی تابلوهایی دست بگذاریم که تصویر یا خط نمایش دهنده اش به شکل افقی است. اگر منزل شما دارای دیوارهای کوتاه می باشد به شدت از خرید تابلوهای افقی بپرهیزید زیرا ؛ دیوارهای شما را کوتاه تر نشان می دهد . تابلوهای مدرن عموی گزینه بسیار مناسبی جهت نصب بر روی دیوار های کوتاه می باشند . البته در زمان خرید این نوع تابلوها با تنوع بسیار بالایی در بازار روبرو می شوید.

محل نصب تابلو

بالا یا به عبارت دیگر پشت کاناپه یکی از بهترین مکان ها برای نصب تابلو است . کافیست یکبار این نوع نصب را بر روی دیوار پیاده کنید تا شاهد زیبایی و جلوه خاص آن در پشت کاناپه ها باشید . البته توجه کنید که سایز آن بزرگتر از کاناپه مدنظر نباشد .

نوردهی مناسب

سعی کنید تابلوها را بر روی دیوار هایی نصب نمایید که دارای نوردهی مناسبی باشد . یعنی تابلو در زیر یا نزدیک یک منبع نور همچون مهتابی و هالوژن نصب گردد. با نوری که از لامپ بر نقش تابلو تابیده می شود ، شاهد جلوه بسیار زیبا و خاص آن خواهید بود.

هماهنگی با دکوراسیون

از انتخاب تابلویی که در تضاد کامل با مبلمان و وسایلی که در دکوراسیون منزل به کار می رود بپرهیزید. زیرا؛ تضاد میان نوع و رنگ تابلو با سایر وسایل تا حد بسیار زیادی از زیبایی دکوراسیون داخلی شما می کاهد . پس در زمان انتخاب نوع و رنگ تابلو و تناسب آن با دکوراسیون دقت لازم را داشته باشید.

اندازه تابلو

بر روی دیوارهای کوچک تابلوهای بزرگ نصب نکنید. تابلو های بزرگ مناسب دیوارهای اصلی می باشند بر خلاف دیوارهای کوچک که بر روی دیواری های کوچک و فرعی نصب می گردند.

طرح تابلو

نصب تابلو های چند تکه یا چند قسمتی از موارد دیگر جذابیت در دکوراسیون داخلی محسوب می شود . اما توجه نمایید که رنگ های تیره در قسمت های بالایی و رنگ های روشن در قسمت های پایین تر نصب می گردند.

جنس تابلو

نوع قاب و دور تابلو که دارای انواع و جنس های مختلفی است از موارد مهم و اصولی دیگر در انتخاب تابلو مدنظر و تناسبش با دکوراسیون و فضای داخلی منازل است . البته برخی تابلو ها همچون تابلو ها نقاشی با سبکی خاص فاقد قاب می باشند زیرا مانع از رساندن مفهوم اصلی به مخاطب می شود .

تاثیر استفاده از تابلو گل شکل در دکوراسیون داخلی منازل

 

نقش تابلو ها در دکوراسیون داخلی و نوع ارتباطش با معماری داخلی

دکوراسیون داخلی منازل حلقه اتصال میان معماری و معماری داخلی می باشد. ترکیب شدن هنرمندانه و همراه با اصول عناصر فضا را روند طراحی داخلی می گویند .در این میان تابلوهای به کار رفته در دکوراسیون داخلی حلقه بسیار محکمی در انسان و محیط میباشد تا درک بهتری از معماری داخلی کسب کنند‌.

تابلوهانصب شده بر روی دیواری در برخی مواقع با نوع رنگ آمیزی خود تکمیل کننده دکوراسیون داخلی منزل و طیف رنگی آن می باشد و یا گاهی با تضاد رنگی کاملا با وسایل و نصب غیر اصولی، روح و اساس دکوراسیون داخلی را درهم می شکند.

شاید سقف، کف و دیوار ها اصول اساسی معماری و مواردی تاثیر گذاری در ارتقا دکوراسیون داخلی منازل باشد اما از این مسئله مهم نباید غافل شد که ابتدایی ترین عنصری که در دید مخاطب قرار می گیرد و موجب راه اندازی درک بصری او می شود دیوار ها و تابلو ها است . در اغلب مواقع تابلوهایی که در دکوراسیون داخلی از آن بهره گرفته ایم به عنوان نقطه تمرکز و یا کانون توجه بشمار می آیند و چیدمان اصلی منزلمان در حول همان تابلو می چرخد. حال که به تاثیر استفاده از تابلو ها بر دکوراسیون داخلی منازل دارند پی بردیم . می توانیم به جرات آن را یک هارمونی و احساس حاکم در یک فضای معماری و دکوراسیون داخلی بدانیم .

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای